Červená kuchyň

Nejlepší jsou Reds! Fandím Liverpoolu a jinak to nejde! 🙂

Červená v kuchyni je „hot“

Těm, kteří červenou barvu milují a touží po tom, vyladit svou kuchyni v tomto odstínu, přinášíme informace o psychologii této barvy a s jejími účinky působícími na člověka v takto zařízeném kuchyňském prostředí.

Červená barva, patřící mezi základní barvy spektra, vyvolává protichůdné názory a dojmy. Je barvou vzrušení, a to jak v tom nejlepším, tak i v tom nejhorším slova smyslu. Dokáže přinést vzrušení z kulinářského i milostného zážitku. I když červená na semaforu znamená „stop“, červená v kuchyni dokáže podle psychologů podpořit chuťové buňky v konzumaci takovým způsobem, že někdy může být problém, dokázat si říci stop.

Červená také dokáže dobře vyplnit daný prostor opticky, a tak se spíše hodí do prostornějších kuchyní, kde je dostatek místa nejen na vybavení, ale i na bezpečnou a pohodlnou obsluhu všech kuchyňských spotřebičů.

Červená, barva vášně, přináší pozitivní životní sílu, a s tím často spojovanou sebedůvěru, talent a nadšení. Takže s největší pravděpodobností si červenou kuchyň zvolí ty hospodyňky, které se rády věnují vaření, pečení a tvorbě kulinářských zážitků pro své blízké. Červená barva dodává aktivitu při zahálení, takže kdyby se vám do vaření moc nechtělo, červená kuchyně může být tím pravým motivačním stimulem pro vaši práci.

Ideálními společníky červené jsou barva bílá a černá. Velmi pěkně působí například červená mozaika s černou kkuchaňskou linkou, které se budou skvěle doplňovat. Červená mozaika slouží jako štít proti znečištění kuchyňské zdi za sporákem a linkou a černá barva dodá celému prostoru eleganci a vznešenost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *