Fialová kuchyň

Fialová, nachová, maková, taková

Fialová barva je velmi moderní a například v kombinaci s černou získá vaše kuchyně velmi luxusní vzhled, kterým jistě ohromíte nejednu návštěvu. Je jen na vás, jaká fialová bude sedět vaší kuchyni.

Světle fialová s černými doplňky
Do kuchyně, ve které je jen malé okno, nebo se do které se z jakéhokoliv jiného důvodu nedostane tolik světla, je světle fialová neboli lila tou vhodnější variantou fialové, kterou byste měli zvolit. K tomuto romantickému odstínu se hodí například stříbrné (nerezové) nádobí a digestoř v kontrastu s černými doplňky – barové židle, zásuvky, kořenky apod.

Sytě fialová s tmavým dřevem
Pokud jste si pro vaši kuchyň vybrali jako základní materiál MDF desky s povrchovou úpravou imitující drahé, tmavé dřevo, nebo přímo nějakou exotickou dřevinu, pak se rozhodně vyplatí, zkombinovat ji právě s fialovou barvou. Velmi pěkně a přesto nenásilně působí sytě fialový odstín na všech stěnách kuchyně, nebo třeba jen na jedné z nich. Zbylé stěny můžete například ozdobit omyvatelnou tapetou s černým vzorováním.

Lesklá fialová v kombinaci se světlým dřevem
Pokud si potrpíte na honosnější vzhled vašich interiérů, pak se do vašeho intriéru bude skvěle hodit kombinace světlého dřeva s fialovou barvou v povrchové úpravě vysokého lesku. Pěkně budoou ve vaší kuchyni působit i například i barevně sladěné spotřebiče (lednice, myčka, toustovač). Ještě výraznějšího dojmu luxusu dosáhnete například použitím výrazných, křišťálových lustrů. V takové kuchyni pak vypadá náramně stylově černé nádobí, záclony, ubrousky a veškeré kuchyňské textilie.

Temně fialová do velkého prostoru
Temně fialová až černá kuchyň působí nádherně, pokud je jí vyhrazen dostatečně velký prostor s dostatečným množstvím světla. Velmi působivá bude například v mezonetových či loftových bytech s černými trámy. Hodláte-li do své nové kuchyně investovat i větší sumu, můžete zvolit i metalickou povrchovou úpravu v matném provedení, která v různých úhlech světla nabízí i perleťové odlesky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *