Kuchyň přes celý obývák

Architekti potvrzují, že v současné době jejich klienti požadují kuchyň oddělenou od dalších prostor bytu jen výjimečně. Někdy dokonce na otevřeném prostoru často trvají, i když dispozice interiéru takovému uspořádání nepřeje. Je to prostě trend. Má však svá „pro“ i „proti“.

Hluk ruší v obýváku i v kuchyni

Ano, hluk z kuchyně ruší toho, kdo sleduje televizi, ale platí to i opačně. Milovníka ticha hluk z televize může rovněž rušit. Nehledě na to, že pokud žijete s někým, kdo má televizi rád jako kulisu, jste vystaveni neustálému hluku, před nímž nemáte úniku. Zvuk televize z otevřeného prostoru se rozléhá po celém bytě.

Odér z vaření

Odpůrcům otevřených prostor vadí také pach z vaření, jakkoli je jídlo připravené v kuchyni dobré. To lze řešit správným umístěním kuchyňského koutu a kvalitním odvětráváním. Kuchyňská linka by neměla být umístěna v rohu místnosti, kdy nejbližší okna jsou na druhé straně pokoje.

Kuchyňský kout u okna

Obecně platí, že kuchyňský kout by měl být co nejblíže oknu. Také bychom neměli ke kuchyňskému koutu mířit s nákupními taškami přes celý obývák. Nechceme ani návštěvy vést nejprve kolem sporáku, než je usadíme do křesla.

V ideálním případě je kuchyňský kout sice součástí otevřených prostor, ale zasunutý do výklenku s oknem. Hosté ocení, když ze sedací soupravy nebudou sledovat dosud neuklizené nádobí na lince, nebo na varnou desku s chladnoucími hrnci. Důležitý je i dezén skříněk, který by měl ladit s nábytkem a podlahou v obývacím pokoji, kuchyňské spotřebiče by také měly být vestavěné nebo skryté. A hlavně tiché.

Okno nahradí odsavač par

Pokud není v kuchyňském koutě okno, je nutností odsavač s přímým odtahem, aby v místnosti nevznikala plíseň. Spotřebiče volte tiché, myčky s hlučností maximálně 45 decibelů a s možností odloženého startu, abyste nádobí mohli mýt, pokud nejste v místnosti. Například v noci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *