Kuchyň ve venkovském stylu

Útulný a romanticky působící venkovský styl naplno ukazuje svoji krásu nejen v ložnici, ale i v kuchyni. Právě ta by měla být místem, kde vznikají výborné pokrmy podle tradičních receptur. A přesně k tomu potřebujete i krásně zařízený interiér. Podívejte se na několik tipů, jak by mohla vypadat venkovská kuchyně a začněte snít o své vlastní.

DOSTATEČNÝ PROSTOR

Pro zařízení venkovské kuchyně je ideálním místem světlý prostor, kde bude dostatek místa pro kuchyňskou linku a stůl o požadované velikosti. Prostor na vaření by měl být čistý, uklizený, vyvarujte se zbytečných dekorací. K zachování většího pořádku a zároveň jako designový prvek, slouží otevřené police. Na nich vynikne například klasické nádobí s typickými venkovskými vzory, případně barevné vybavení. Krásnou venkovskou kuchyň lze ale zařídit i v menším prostoru.

DŘEVO A PŘÍRODNÍ MATERIÁLY

Při vybavování venkovské kuchyně zaměřte svou pozornost hlavně na přírodní materiály, jako je dřevo a kámen. Do kuchyně umístěte dřevěný nábytek, podlaha může být jak z dlaždic, tak kameninová. Nemusíte se omezovat na přírodní dekor, ale klidně využijte i výrazných barev a kontrastů. Výsledek by měl ladit s dalším vybavením kuchyně.

VELKÝ STŮL

V kuchyni hraje hlavní roli jídelní stůl. Pořádný masivní stůl je ideální volbou. Skvěle se hodí i menší a jednoduché stoly v hnědých či bílých barvách. Výsledný dojem můžete dotvořit pěkným ubrusem s klasickými vzory.

DROBNÉ DEKORACE A KVĚTINY

Příjemný a domácký pocit do kuchyně přinesou drobné dekorace. Kuchyni ozvláštní třeba pěkné vázičky, ale hlavně by mělo jít o stylové funkční prvky, jako jsou například slánky, cukřenky, dřevěné vařečky a další. Když doplníte květiny ve váze či v květináči, celý dojem pozvednete na novou úroveň.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *